Závodní sezóna Kasper - Swix Teamu (KST) je v plném proudu

19.02.2018

Ač nám počasí příliš nepřeje, díky Černé hoře a zejména Skiresortu Černá hora - Pec trénujeme nejlépe, jak můžeme. Sezónu jsme započali až první lednový víkend na seriálu závodu Ski Tour na Bedřichově. Tímto závodem nám začal poměrně nabitý program a takřka každý víkend jsou závodníci KST na závodech Stopy pro život nebo Skitour.

Jilemnická 50

V sobotu na 25km skejtem vybojoval po pádu na startu Petr Javůrek 2. v kat. (6. celkově) Petr Holub 1. v kat. (15. celkově) Přemysl Macl 2. místo v kat., Anita Zikmundová 2. v kat., Eva Stoklasová 4. v kat. V neděli na 50km klasicky se umístil na výborném 3. místě celkově Tomáš Veber a k tomu 1. v kat. a sekundoval mu 7. místem celkově Petr Javůrek (2. v kat.). Na 25km klasicky zabojoval Jan Hruška ač se mu trošku vymstila loterie s namazanými lyžemi.

Orlický maraton

V sobotu se jel závod na 22,5km volně, který v absolutním pořadí vyhrál náš závodník Petr Javůrek, výborně zajel Petr Holub 4. celkově a 1. v kategorii, Eva Stoklasová obsadila parádní 2. místo, Pavel Petržela 29. (5.) a Jan Haas 70. (21.). V neděli se konaly závody klasickou technikou v hlavním závodě na 33km skvěle zajel Tomáš Veber 4. celkově a 1. v kategorii a hned za ním 5. celkově a 2. v kategorii dojel Petr Javůrek, v dlouhém závodě KST reprezentovali ještě Pavel Petržela 85/14 a Jan Haas 147/57. Na kratší trati 22,5km si pro celkové 13. a 3. místo v kategorii dojel Jarda Molingr, Petr Murčo skončil 21/4 a Petr Krákora 34/7.

Karlův běh

Druhý únorový víkend nás čekal výjezd do Krušných hor konkrétně na Boží Dar, kde se konal další závod Stopy pro život. Do závodů klasickou i volnou technikou se tradičně zapojila také početná skupina závodníků ze zahraničí, především ze sousedního Německa, a pořádně zamíchala pořadím na stupních vítězů. V nedaleké obci Měděnec jsme měli zarezervovaný baráček, který jsme nakonec naplnili až po půdu. Včetně doprovodu naši výpravu tvořilo 20 lidí a řadili jsme se tak k nejpočetnějším výpravám. Prvním závodem byl pro nás start na 22km bruslením. V kategoriích se dařilo Petře Šípkové a Evě Stoklasové, které obsadily shodně 2. místo a Petru Holubovi, který byl v kategorii 3. Bohužel Petr i Eva se připletli do kolizí hned po startu, ve kterých zlomili hůlku a tím přišli o možnost poprat se o lepší výsledek. Stejně jako v předchozích závodech musela být i tentokrát nejdelší trať upravena a nakonec se přistoupilo na variantu dvou 22km okruhů klasicky. Na dlouhé trati obsadil Petr Javůrek 4. místo celkově (1. v kat.). Na 22km obsadil Jan Hruška 2. místo celkově a i v kat. Dařilo se i mládežníkům na nejkratší 12km dlouhé trati, kde obsadil 2. místo Marek Richter a 3. byl Tomáš Tyrner. Zpestřením závodů byla účast Jana Antonína Duchoslava, alias "Vikiho Cabadaje", který umí stále pobavit.

Jizerská 50

Jan Hruška obsadil 3. místo ve štafetě našeho výživového partnera ENERVIT. Na Bedřichovské 30 nás reprezentoval Jan Haas a Tomáš Zaydlar. Na Jizerské 25 se tradičně ve skvělé formě představil Tomáš Veber, který obsadil 4. místo celkově a (1. v kat.). Na Jizerskou 50 se vydalo týmové mládí a kluci Marek Richter a Tomáš Tyrner se s tím poprali se ctí a jako 19-ti letí mazáci se vešli v kategorii do 39 let do první stovky. Další srandy nás čekají následující víkend na Šumavském maratonu a zejména 3. 3. na Krkonošské 70 ve Špindlerově Mlýně.

Sezóna se již překulila do její druhé poloviny, ale stále nás čeká náš hlavní cíl, kterým je 3. 3. Krkonošská 70 a na konci března MČR na 30 a 50km a MČR štafety. Sledujte nás, držte nám palce a případně se k nám přidejte ;-).