Trenérský tým na letních kempech 2017

02.05.2017

Trenérský tým je připraven! Celkově se bude starat o děti 11 trenérů, 9 znáte z předchozích ročníků a 2 budou na kempech poprvé. 

K 5. ročníku připravujeme několik novinek, máte se na co těšit. Postupně budeme vše zvěřejňovat. Sledujte nás na https://www.facebook.com/jopocoaching/ a https://www.facebook.com/kasperswixteam/?fref=ts

Trenéři:

Jakub Opočenský - působí jako trenér v IL Jardar, Team Vestmarka v Norsku a podílí se na rozvoji Kasper - Swix Teamu. 3 roky působil jako metodik na Svazu lyžařů ČR. V ČR pokračuje v doktorském studijním programu na FTVS UK pod vedením doc. Jiřího Suchého. Věnuje se i svému projektu JopoCoaching, v jehož rámci pořádá sportovní akce a tréninky. Zároveň je hlavou všech chytrých i hloupých nápadů během kempů.

Péťa Štěpánková - pochází z Pelhřimova a v současné době vychovává atletické talenty v IL Tyrving v Norsku a učí zde i na mezinárodní škole tělocvik. Vystudovala FTVS (matematika - TV). Sama se dříve aktivně věnovala několika sportům a výrazných výsledků dosáhla zejména ve skoku dalekém za Olymp Praha. Mimo jiné pořádá letní sportovní tábor Chaloupky. Udržuje řád a pořádek během kempů.

Zorka Honzlová - je absolventka Fakulty sportovních studií v Brně a v současné době působí jako učitelka a trenérka lyžařů v Liberci. Dlouhodobě se věnuje problematice dětského tréninku a je v této oblasti jedním z nejerudovanějších lidí v České republice. Je členkou Mezinárodní lyžařské federace (FIS), kde je v komisi pro děti a mládež, a s dětmi to opravdu umí. Nesmíme opomenout ani její lyžařskou minulost. Zorka byla dlouhé roky v reprezentačních družstvech. Je účastnice XVI. ZOH Albertville 1992. Má zlatou medaili ze světové univerziády a spousty dalších předních pozic na světových akcích. Popravdě nás má Zorka všechny na starost.

Pavel Vozka - je studentem psychologie na Katedře psychologie FF UP a na UP nedávno ukončil magisterské studium rekreologie. Sám byl dlouholetým aktivním závodníkem. V sezóně 14/15 byl členem teamu dálkových běhů Lukáše Bauera Team PIONEER Investments - CRAFT a nyní závodí za Kasper - Swix Team a zároveň se podílí na rozvoji celého projektu KST. Na kempu působí jako smích guru a šéf živých přenosů.

Jiří Stráněl - pochází z Prahy a je trenér biatlonu a běhu na lyžích. V současné době působí jako trenér v cyklistickém oddíle SK Velo Praha. Jirka je rovněž stále sám aktivní závodník na kole (MTB XC a silnice). Za zmínku stojí i to, že přes zimu má na českých závodech v běhu na lyžích na starost celý Swix Racing Servis. Jinak pracuje jako design konstruktér v nadnárodní společnosti. Parťák, který na kempu nikdy nezkazí žádnou srandu.

Niki Szabová - pochází z Prahy a je trenérkou biatlonu v SK Rover Praha. V současné době studuje na Masarykově univerzitě v Brně obor Regenerace a výživa. Během trenérské praxe se rovněž dále vzdělává různými kurzy - tím nejnovějším je licence osobního trenéra. Zároveň vede soukromé tréninky v Niki Motion. Niki pořád někde lítá, buď s dětmi na tréninku, nebo běhá s Rory (ohař), takže žádné dítě nám z kempu neuteče.

Mates Opočenský - je nejen trenér, ale především grafik, fotograf a kameraman, který stojí za grafikou celého projektu Kasper - Swix Teamu a ABB Trutnovského půlmaratonu. V Praze studuje VOŠ Scholastiku, obor grafický design a je majitelem značky Mates Design. Mimo jiné je stále aktivním závodníkem za Kasper - Swix Team, ale letos si vybral závodní dovolenou. Pokud tohohle týpka uvidíte, tak se radši usmívejte, je možné, že vás zrovna fotí nebo natáčí.

Martina Chrástková - je absolventka FTVS UK, kde již obhájila i svoji doktorskou práci. Na FTVS působí nadále jako pedagog na Katedře sportů v přírodě se zaměřením na lyžování. Mimo to se snaží o propagaci zdravého životního stylu a "ukazovat" lidem cestu zpět k pohybu, aktivnímu životu, racionálnímu stravování a tudíž ke zkvalitnění života. Martina má pestrou i svoji lyžařkou minulost - mnoho let působila v reprezentačních družstvech a může se pyšnit i medailí z juniorského mistrovství světa! Martina je strážce morálky, tu nikdy a nic nerozhodí.

Honza Hruška - je aktivní závodník Kasper - Swix Teamu. V letošní sezóně se mu podařilo obsadit několik medailových umístění v závodech SkiTour a Stopa pro život. Patří také do vítězného družstva na Krkonošské 70. Velmi dobře běhá a je rovněž vítězem Krkonošského půlmaratonu. Honza má ovšem i zkušenosti z trenérské a instruktorské oblasti, kdy dělal několik let instruktora lezení, pracoval v lanovém centru a mimo to dělal i instruktora na kole a běžkách. Hrůša je další pohodář do party, který udržuje na kempu dobrou náladu.

Andrea Žabčíková - pochází z Valašska, z vesničky Ratiboř, která se nachází kousek od Vsetína. Studuje FTK rekreologii na UP v Olomouci. Dříve se závodně věnovala aerobiku a volejbalu. Mezi její záliby nepatří jen sport, ale i hudba. V oblibě má zejména příčnou flétnu a dokonce objela pár soutěží a koncertů. V budoucnu by se ráda viděla mezi dětmi a dospělými, jako instruktorka či učitelka volného času. Naším přáním je, aby všichni skákali tak, jak bude Andy pískat.

Přéma Macl - pochází z Prostějova, ale již několik let žije v Trutnově. Přema je nejmladším členem našeho trenérského týmu, je studentem České lesnické akademie v Trutnově a po několika letech u biatlonu, kde se v dorostu pohyboval na medailových pozicích, se letos vrátil k běžeckému lyžování a začal závodit za Kasper - Swix Team. Je sice nejmladší, ale rozhodně si na něj s jeho téměř dvěma metry není radno vyskakovat.