Kasper - Swix Team zvítězil na Krkonošské 70

20.03.2017

Zatímco diváci si užívali neopakovatelnou atmosféru 62. ročníku jednoho z nejtěžších a nejstarších závodů po krkonošských hřebenech - Krkonošská 70 - z pohodlí lehátek, účastníkům závodu jarní teploty jejich zápolení příliš neulehčovaly. Perfektně upravená trať, za níž zodpovídal SKI resort Černá hora - Pec ve spolupráci se Ski areálem Špindlerův Mlýn, musela stejně jako závodníci čelit ostrým slunečním paprskům. Kapky potu z čela stírali i členové servisního teamu. O tom, že s nelehkými podmínkami se vypořádaly obě strany více než obstojně, svědčí výborné výsledky.

V rámci finálového podniku seriálu Stopa pro život reprezentovalo Kasper -Swix team v individuálních kategoriích celkem 12 závodníků. Několikačlenným zastoupením jsme se mohli pyšnit jak na distanci 50, tak 25 km. Na trati dlouhé 25 km jsme se dokonce blýskli kompletní sbírkou cenných kovů. Co do počtu posbíraných medailí se k naší velké radosti stal tento jedinečný závod na domácích tratích tím nejúspěšnějším v letošní sezóně.

Z 1. místa v kategorii žen 40 - 49 let se radovala Eva Stoklasová. V mužích se ve věku 20 - 29 let prosadil Pavel Vozka, kterému se i přes tréninkový výpadek podařilo stejně jako Evě Stoklasové dosáhnout na stupínek nejvyšší. "Byl jsem po nemoci a v den závodu jsem udělal po 14 dnech první sportovní pohyb. Chtěl jsem hlavně podpořit team, takže jsem chtěl prostě jet. Že z toho bude první místo, mě moc nenapadlo", dodává Vozka. V téže kategorii sbíral bronz Matěj Opočenský. Dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů jsme měli i o kategorii níže a to zásluhou druhého Přemysla Macla a třetího Vladimíra Šíra.

Na start hlavního závodu se za Kasper-Swix postavila pětičlenná hlídka ve složení Petr Javůrek, Tomáš Veber, Petr Holub, Jan Hruška a Jan Fišnar. Borci na trase dlouhé 70 km obhajovali prvenství z předchozího ročníků a nehodlali ponechat nic náhodě, závodilo se tak od prvních metrů. Stoprocentní nasazení a bezvadná teamová spolupráce se vyplatily. V čase 3 hodiny a 57 minut si reprezentanti stáje Kasper - Swix dojeli pro zlato. "Jelikož šlo o obhajobu prvenství na tomto prestižním závodě, tak se od začátku nasadilo celkem rychlé tempo. Trochu nás potrápil čerstvý sníh, který nebyl úplně rychlí, což se projevilo na výsledných časech a únavě. Nakonec ale všechno klaplo, jak mělo a mohli jsme slavit zasloužené vítězství", říká jeden z členů vítězné hlídky Jan Hruška. Toť k závodu jako takovému vše.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem členům Kasper - Swix za nasazení a nadšení s jakým team reprezentují a také servismanům, bez nichž bychom jen těžko dosahovali na pódiová umístění. Velké díky patří rovněž Lokomotivě Trutnov, která se spolu s Kasper - Swix teamem zhostila postu organizátora na výbornou. Jmenovitě se jednalo o Petra Murča - velitel trati, Petra Musila - ředitel závodu a šéf Lokomotivy Trutnov a v neposlední řadě Stanislava Opočenského zodpovědného za PR.

Nyní nám nezbývá nic jiného, než se těšit na příští ročník Krkonošské 70, jejíž logo opět hrdě poneseme na kombinézách.