ABB Trutnovský půlmaraton

29.12.2016

III. ročník ABB Trutnovského půlmaratonu přinesl rekordní časy i účast

11. června 2016 proběhl v nádherném prostředí trutnovského lesoparku III. Ročník terénního závodu ABB Trutnovský půlmaraton 2016, který pořádá ABB jako generální partner ve spolupráci se sportovním klubem KASPER SWIX TRUTNOV. Hlavními partnery letošní akce byly trutnovské firmy KASPER s.r.o., AUTOSTYL s.r.o. a VELLA. Závod tradičně nabídl pohodovou rodinnou atmosféru a díky přívětivému profilu tratě přilákal rekordních 219 dospělých a 100 dětských závodníků.

Hlavní závod na 20 km odstartoval ve 12 hod. starosta města Trutnov Mgr. Ivan Adamec, ve 12.05 dal pokyn dalším výstřelem závodníkům na poloviční trati ředitel trutnovského závodu ABB Pavel Mík a o dalších pět minut později poslal posledním startovním výstřelem dne závodníky na pětikilometrovou trať ing. Jan Kranát jednatel firmy Autostyl s.r.o. Trutnov prodejce vozů Škoda, Peugeot a Toyota.

V hlavním závodě mužů na 20 km dominoval Jan Kohut ve vynikajícím čase 1:15,52, závod žen vyhrála Jana Baštářová. Za zmínku stojí výborné čtvrté místo Jana Hrušky z pořádajícího KASPER SWIX TRUTNOV a solidní je i 22. místo /12. v kat./ Pavla Šimka z téhož klubu. Pro zajímavost - oba jsou členové vítězného družstva na letošní K70. V cíli každý účastník obdržel pamětní medaili, náramek s logy sponzorů a výživu Enervit. V dětských kategoriích si v cíli všechny děti vyzvedly nanuk, sladkosti a drobné dárky. V dětské tombole se ti šťastnější radovaly z hodnotných cen od SWIXU.

ABB Trutnovský půlmaraton měl v letošním roce také charitativní rozměr, část prostředků ze startovného byla věnována Dětskému krizovému centru NOMIA z Hradce Králové, jehož odborníci se zároveň podíleli na organizaci doprovodného programu pro nejmenší účastníky a kromě dalších aktivit měli pro děti připravenu možnost povozit se na závodním enduro motocyklu, což většina dětí s velkým nadšením využívala. Soutěže, tanec a hry přichystala pro děti agentura VOSA, jejíž animátoři zajišťovali zázemí závodících rodičů.

Vyvrcholením vydařeného sportovního dne bylo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. V absolutním pořadí na 20 km brali první tři muži i ženy šeky v hodnotě /vítěz 3.000,- druhý 2.000,- a třetí 1.000,-/. Hlavní a jedinou cenu v tombole pro dospělé závodníky si odvezl ten největší "klikař" v podobě horského kola Kellys v hodnotě 13.tis. Kč věnovanou firmou VELLA TRUTNOV.

Děkujeme městu Trutnov a všem sponzorům za podporu této dnes již významné a oblíbené akce, velké uznání a poděkování zaslouží početný realizační tým dobrovolníků za bezchybný průběh závodu. V neposlední řadě děkujeme Lesům a parkům Trutnov za připravený areál "Para" a Olfin Car ski teamu za poskytnutí zázemí včetně el. přípojky.

Nashledanou v červnu na IV.ročníku ABB Trutnovského půlmaratonu 2017

Kompletní výsledky na www.pulmaratontu.cz