ABB Trutnovský půlmaraton se blíží

02.06.2018

Do startu zbývá přesně týden! Přípravy vrcholí a letos Vám můžeme slíbit několik novinek, které jistě zpříjemní Vaši účast.

Novinky letošního letošního ročníku:

✔️pro mlsné jazýčky budou na Paradráze připraveny děvčata ze Sladkých Teček se svým stánkem. Kdo by dal přednost sportovnější výživě, přeběhne ke stánku ENERVIT 🍰🌭🍫

✔️letos bude k dispozici úschovna, a tak už nebudete muset řešit kam uložit vaše věci během závodu 🛅

✔️pro osvěžení a částečnou hygienu bude k dispozici cisterna s vodou 🐳

✔️a co děti, mají si kde hrát? Samozřejmě že ano! A nově nabízíme i jejich pohlídání v průběhu sportovního dne 👩‍🏫👩‍👧‍👦

✔️fotografie ze závodu www.fotokocian.eu

Traťe:

Hlavní program se odehrává na okruzích, které měří lehce přes 5km (ca. 5 250m), které si při půlmaratonu běží 4x. Nevěříte-li si na půlmaraton, stejně radosti jen za kratší dobu si můžete dopřát na 10 či 5km distanci. Trať je poměrně hravá, střídají se lesní stezky se šotolinovými cestami, které jsou v zimních měsících udržované jako lyžařské tratě. Zázemí najdete tradičně ve "skiareálu Paradráha", které se nachází v horní části trutnovského lesoparku. Skromně zařízený areál potěší jistě každého účastníka, který má rád tradiční závody s rodinnou atmosférou. Letos se vynasnažíme zkvalitnit i služby v prostoru cíle a startu, tak abychom uspokojili co největší skupinu účastníků. Trať má zvlněný profil a je poměrně hravá. První část vyžaduje střídání tempa, kde musíte zrychlovat za každou zatáčkou, druhá část je spíše pro tempové běžce s delšími rovnými úseky. Vyjma posledního prudkého kopce zpět do prostoru startu/cíle jsou všechny kopce spíše táhle a kratší. Poslední stoupání je už přeci jiný kalibr a především účastníci půlmaratonu si ho budou jistě pamatovat.

Trať si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=W7DboC5S7a4

Vložené závody pro děti jsou nedílnou součástí programu ABB Trutnovského půlmaratonu. Pro děti budou připravené tratě dle věku od 100m až po 1 600m. Přihlásit se můžete online na https://www.sportchallenge.cz/cz/abb-pulmaraton/registrace nebo případně v místě startu.

Na místě bude přihlašování možné od 9:00 do 10:30! Start první kategorie proběhne v 11:00. Všechny dětské kategorie jsou zdarma a každý účastník obdrží upomínkovou medaili, lahev na pití s logem závodu, pitíčko Capri Sonne a nanuk. Vyhlašování jednotlivých kategorií bude probíhat ihned po doběhnutí jednotlivých kategorií do cíle.

Dětské kategorie ABB Trutnovský půlmaraton 2018:

100 m /6 let a ml./ roč. 2012 a ml.

400 m /7-8/ roč. 2010-2011

800 m /9-10/ roč. 2008-2009

1600 m /11-14/ roč. 2004-2007

www.pulmaratontu.cz

Těšíme se na vás :-)